https://sbt-test.azurewebsites.net/hr/articles/e/t-chart-usporedbe

Usporedba i kontrast

Uspoređujući i kontrastne stavke, naši učenici mogu vježbati analitički razmišljanje. Moraju shvatiti kako su stavke iste (usporediti) i kako su različite (kontrast). Sposobnost razmišljanja također se usklađuje s osnovnim konceptom Zajedničke jezgre, koji osigurava da učenici učimo kroz proces, a ne samo pamćenje. Mnogi od nas poznaju model Venn Diagram za usporedbu i kontrast. Storyboard That je model usvojio i prilagodio koncept usporedbe i kontrasta kako bi radio s pristupom scenarija korištenjem T-grafikona (T-grafikon).

Compare and Contrast Template

Stvorite T-grafikon*

Kontrastne razlike

U trokolovnom obliku grafičkog organizatora T-grafikona, dvije su stavke u prvoj i posljednjoj ćeliji. U tim je stanicama opisano samo jedno od stavki. Na primjer, ako se razlikuju od jabuka i naranče, jabuka će imati jednu ćeliju, a narančasta će imati i jednu ćeliju. Unutar svake od njihovih stanica, tamo će se evidentirati samo detalji koji se odnose na taj određeni plod.

Usporedba sličnosti

Nakon što su opisane jedinstvene osobine obje jabuke i naranče, korisnik opisuje osobine ili atribute koje imaju zajedničke stavke. Uspoređivanje omogućuje studentima povezivanje s dva objekta, ljudi ili ideje, koje možda nisu razmatrali prije.

Compare and Contrast Example

Stvorite T-grafikon*

Iako opis gore objašnjava dovršavanje jedinstvenih značajki stavki, to nije uvjet. Mnogi učenici mogu lakše ispuniti aspekt usporedbe ili ih čak i dovršiti dok razmišljaju o različitim kvalitetama.

Činjenica protiv mišljenja

U obrazovanju, provodimo dosta vremena da poučimo naše učenike kako kritički razmišljati i razumjeti ono što učimo. Resursi koje koristimo u učionicama pune su činjenica. Često puta postoje i stavovi među činjenicama i važno je da učenici mogu razlikovati ta dva. Činjenica ili mišljenje mogu se koristiti prilikom podučavanja bilo kojeg predmeta kako bi se učenici uče razlikovati u svojim resursima. Također bi bilo korisno sredstvo za podučavanje studenata o uvjerljivim esejima. Često su pune činjenica i mišljenja i ponekad je teško identificirati između njih.

Fact/ Opinion Example

Stvorite T-grafikon*

Za i protiv

Postoji toliko mnogo odluka koje se suočavaju s djecom i mladima danas da je važno da ih obrazujemo kako bismo ih vodili u izradi ispravnih. Pro i kontra karte su sjajan način da se pokaže proces razmišljanja koji ide u izvođenje obrazovanog izbora. T-grafikon je savršen za stvaranje takvog izgleda. Dvokolosječni grafikon automatski stvara podjelu. Format prednosti i nedostataka je izvrstan za sve učenike, ali može biti osobito velik za studente koji se bore s odgovarajućim i sigurnim odabirom.

Pro/Con Example

Stvorite T-grafikon*

Izradite vlastiti

Ovaj predložak je upravo to, predložak. U svakom slučaju možete slobodno organizirati ono što radi za vas i vaše učenike. Predložak za usporedbu i kontrast izrađuje se pomoću našeg T-grafikona. Saznajte više o ovom grafičkom organizatoru u našem članku T-grafikona.

Za izradu vlastitog T-grafikona slijedite ove jednostavne korake:
  1. Otvorite Storyboard Stvoritelja
  2. Kliknite na "Storyboard Layout"
  3. Odaberite "T-grafikon"
  4. Zadana je 3 ćelije, savršena za usporedbu i kontrast!

Usporedba i format kontrasta ima nešto za svakoga. Uvjereni smo da ćete ga uživati ​​u svojoj učionici.


Atributi Slike


Cijena Obrazovanja

Ova struktura cijena dostupna je samo akademskim institucijama. Storyboard That prihvaća narudžbe za kupnju.

*(To će započeti s 2 tjedna besplatnog probnog razdoblja - nije potrebna kreditna kartica)
Pronađite ovu zajedničku jezgru usklađeni resurs i više kao što je to u našoj Osnovnoj školi Kategorija i drugih posebnih obrazovnih članaka!
Pogledajte sve Nastavničke Resurse
https://sbt-test.azurewebsites.net/hr/articles/e/t-chart-usporedbe
© 2021 - Clever Prototypes, LLC - Sva prava pridržana.
Stvoreno preko 15 milijuna Storyboards
Storyboard That Family