https://sbt-test.azurewebsites.net/hu/articles/e/t-chart-összehasonlításokat

Összehasonlítani és szembeállítani a T-Charts

Natasha Lupiani

Keresd meg ezt a közös törzsanyag rendezi erőforrás és több, mint azt a mi Elementary School Kategória és egyéb Gyógypedagógiai cikkek!

Összehasonlítani és szembeállítani

Összehasonlítás és összetett elemek lehetővé teszik a diákok számára, hogy analitikusan gondolkodjanak a gondolkodásban. Meg kell találniuk, hogy az elemek azonosak (összehasonlítás) és hogyan különböznek egymástól (kontraszt). Az elgondolás képessége szintén összhangban van a Common Core alapvető koncepciójával, amely biztosítja a diákjaink számára, hogy nem csak memorizálják a folyamatot. Sokan ismerik a Venn Diagram modellt, összehasonlítva és összehasonlítva. Storyboard That modell elfogadta az összehasonlítás és a kontraszt koncepcióját a storyboard megközelítéshez egy T-diagram (T Chart) alkalmazásával.


Hozzon Létre egy T-diagramot  

Ellentétes különbségek

A T-Chart grafikus szervezőjének három oszlopában a két elem az első és az utolsó cellában található. Ezekben a cellákban egyszerre csak egy tétel írható le. Például, ha kontrasztos alma és narancs, akkor az alma egyetlen cellával rendelkezik, és a narancs is egy cellával rendelkezik. Minden egyes cellájukon belül csak az adott gyümölcsre vonatkozó részletek kerülnek rögzítésre.

Összehasonlítva a hasonlóságokat

Az alma és a narancs egyedülálló tulajdonságainak ismertetése után a felhasználó leírja azokat a tulajdonságokat vagy attribútumokat, amelyeket az elemek közösek. Az összehasonlítás lehetővé teszi a diákok számára, hogy két objektumhoz, emberhez vagy ötlethez kapcsolódjanak, amelyeket korábban nem vettek figyelembe.


Hozzon Létre egy T-diagramot  

Bár a fenti leírás elmagyarázza az elemek egyedi jellemzőinek kitöltését először, ez nem követelmény. Sok hallgató könnyebben elvégezheti az összehasonlítás aspektusát, vagy akár összeadni őket, mivel különböző minőségre gondolnak.

Tény vagy vélemény

Az oktatásban rengeteg időt töltünk a diákjaink tanításában, hogyan kritizáljuk kritikusan és megértsük, mit tanulnak. Az osztályteremben használt erőforrások tele vannak tényekkel. Gyakran előfordul, hogy a tények közé tartoznak a vélemények, és fontos, hogy a diákok meg tudják különböztetni a kettőt. Tény vagy vélemény használható bármely tantárgy tanításakor, hogy segítsen a tanulóknak megkülönböztetni az erőforrásaikat. Hasznos eszköz lenne, ha tanítványokat tanítana meggyőző esszéiről. Gyakran tele vannak mind a tényekkel, mind a véleménynyilvánítással, és néha nehéz lehet azonosítani a kettőt.


Hozzon Létre egy T-diagramot  

Érvek és ellenérvek

A gyermekekkel és a fiatalokkal szemben olyan sok döntés született, hogy fontos, hogy oktassuk őket, hogy segítsük őket abban, hogy a helyeseket meghozzuk. Az előny és a megkülönböztetés jegyzőkönyve kiváló módja annak, hogy megmutassuk a gondolkodási folyamatot, amely az iskolázott választáshoz vezet. A T-diagram elrendezés tökéletes egy ilyen elrendezés létrehozásához. Kétosztásos diagram automatikusan létrehozza a megosztást. Az előny és a hátrányos formátum minden diák számára kiváló, de különösen nagyszerű lehet azoknak a diákoknak, akik a megfelelő és biztonságos döntések meghozatalában küzdenek.


Hozzon Létre egy T-diagramot  

Csináld meg a sajátod

Ez a sablon csak egy sablon. Ön szabadon szervezheti azt egyébként, ami az Ön és tanítványai számára működik. Az összehasonlítás és kontraszt sablont a T-diagram elrendezésével hozza létre. Tudjon meg többet erről a grafikus szervezőről a T-Chart cikkünkben.

A saját T-diagram létrehozásához kövesse az alábbi egyszerű lépéseket:
  1. Nyílt Storyboard Creator
  2. Kattintson a "Storyboard Layout"
  3. Válassza a "T-diagram"
  4. Az alapértelmezett 3 cellás, tökéletes összehasonlításhoz és kontrasztáláshoz!


Hozzon Létre egy Storyboard 

(Ez egy 2 hetes ingyenes próbaverziót indít - nincs szükség hitelkártyára)


Az összehasonlítás és a kontraszt formátum mindenkinek mindenkinek van valami. Biztosak vagyunk abban, hogy élvezni fogja használni az osztályban.Hozzon Létre egy T-diagramot  


A Fényképek Forrásmegjelölések


ÁrazásSegíts Share Storyboard That!

Szeretne Többet Megtudni?

Nézze meg a többi a mi tanári kézikönyveket és a lecke tervek!


Az összes tanári erőforrás megtekintése


A Poszterek ZazzleA Leckék Tanárok Pay TanárokClever Logó Google Osztálytermi Logó Student Privacy Pledge signatory
Kezdődjön az Ingyenes Próbaidőszak
https://sbt-test.azurewebsites.net/hu/articles/e/t-chart-összehasonlításokat
© 2020 - Clever Prototypes, LLC - Minden jog fenntartva.
Fedezze Cikkünket és Példák

Üzleti források

Minden üzleti cikkÜzleti sablonok

Film források

FilmforrásokVideo Marketing

Illusztrált útmutatók

ÜzletiOktatás
Próbálja meg Honlapunkat!

Photos for Class - keresés a School-Safe, Creative Commons Fotók! (Még CITES az Ön számára!)
Quick Rubric - Könnyen Tedd and Share nagyszerű rubrikák!
Inkább egy másik nyelven is?

•   (English) Compare and Contrast with T-Charts   •   (Español) Comparación y contraste con el gráfico T   •   (Français) Comparaison et contraste avec le graphique T   •   (Deutsch) Vergleich und Kontrast mit dem T-Chart   •   (Italiana) Comparare e confrontare con il T-Grafico   •   (Nederlands) Vergelijken en contrasteren met de T-Chart   •   (Português) Comparando e contrastando com o T-Chart   •   (עברית) השוואה והנגדה עם-אילן T   •   (العَرَبِيَّة) مقارنة والمتناقضة مع T-الرسم البياني   •   (हिन्दी) तुलना और टी-चार्ट के साथ विषम   •   (ру́сский язы́к) Сравнение и Контрастные с T-Chart   •   (Dansk) Sammenligne og kontrast med T-figur   •   (Svenska) Jämföra och kontrast med T-Chart   •   (Suomi) Vertaa ja kontrasti T-Chart   •   (Norsk) Sammenlign og kontrast med T-Chart   •   (Türkçe) Karşılaştırmak ve T-Grafiği ile Kontrast   •   (Polski) Porównanie i kontrast z T-Chart   •   (Româna) Comparați și contrast cu T-Chart   •   (Ceština) Porovnávat s T-Chart   •   (Slovenský) Porovnajte a kontrast s T-Chart   •   (Magyar) Összehasonlítani és szembeállítani a T-Chart   •   (Hrvatski) Usporedba i kontrast s T-grafikom   •   (български) Сравнете и контрастирайте с T-диаграмата   •   (Lietuvos) Palyginti ir sugretinti su T-Chart   •   (Slovenščina) Primerjajo s T-Chart   •   (Latvijas) Salīdzināt un pretstatīt ar T-Chart   •   (eesti) Võrdle ja kontrasti T-Chart