https://sbt-test.azurewebsites.net/lv/articles/e/sabiedrisko-pakalpojumu-paziņojumi

PSA - Sabiedrisko Pakalpojumu Paziņojumi

Anna Warfield

Lai iegūtu vairāk nodarbību plāna idejas, apmeklējiet mūsu skolotāju resursu lapu!

Sabiedrības pakalpojumu paziņojums , kas plaši pazīstams ar PSA akronīmu, ir sabiedrības ziņā izplatīts ziņojums. PSA mērķi ir vairot izpratni un mainīt sabiedrības attieksmi, viedokļus vai pat uzvedību uz problēmu. Šīs ziņas var būt pamācošas, iedvesmojošas vai pat šokējošas, lai izsauktu emocijas un rīcību.
Izveidot Sabiedrisko Pakalpojumu Paziņojumu  

Kāpēc jūsu studenti veido PSA?

PSA var būt ļoti spēcīgs veids, kā paaugstināt izpratni par noteiktu jautājumu. Daudzas PSA kampaņas ir izglītojušas sabiedrību vai veicinājušas sociālās pārmaiņas. Cigarešu smēķētāju skaits kopš 60. gadiem ir ievērojami samazinājies ne tikai juridisku ierobežojumu dēļ, bet arī tāpēc, ka plaša sabiedrība kopumā ir vairāk apzinājusies smagos veselības apdraudējumus. Apsveriet slaveno PSA simbolu ietekmi uz savu dzīvi, piemēram, Smokey the Bear vai McGruff Crime Dog un saukļus, piemēram, "Neēdiet un vadiet" vai "Tas ir tavs smadzenes. Tas ir jūsu smadzenes par narkotikām. "

Sabiedrisko pakalpojumu paziņojumam nav jābūt valsts mēroga centieniem un to var darīt vairākos plašsaziņas līdzekļos. PSA visbiežāk izmantotais plašsaziņas līdzekļiem ir televīzijas un interneta televīzija un audio radio raidījumu vai podcast veidā, taču drukātajos plašsaziņas līdzekļos ir daudz PSA gadījumu. On Storyboard That jūs varat izveidot digitālu sabiedrisko pakalpojumu paziņojumu, kuru var izplatīt pa e-pastu, izdrukāt vai prezentācijas laikā. Jūs pat varat pievienot audio!Izveidot Sabiedrisko Pakalpojumu Paziņojumu  

Kā uzrakstīt sabiedrisko pakalpojumu paziņojumu

Sabiedrisko pakalpojumu paziņojumi ir sabiedrības labā, un tie parasti ietver ziņojumu, kuru jums vajadzētu atņemt. Ko jūs vēlaties teikt? Vai tev vajadzētu pateikt stāstu vai izdarīt drosmīgu paziņojumu? Tālāk ir minēti daži soļi, kā uzrakstīt PSA sējumu sarakstu.

1. Izvēlieties problēmu

Izvēlieties tēmu vai problēmu, kas būtu izdevīga sabiedrībai. Šis temats var risināt sociālos vai vides jautājumus, piemēram, iebiedēšanu, piesārņošanu vai rūpniecisko piesārņojumu, bet arī var būt mazākā mērogā, piemēram, "piespiežot krēslu" vai "aizverot muti, kad jūs klepojat vai šķaudot". Padomā par to, kas tev ir gribi nokļūt un uz kuru tu vadi šo ziņojumu.Izveidot Sabiedrisko Pakalpojumu Paziņojumu  

2. Sasaistīt auditoriju

Labs PSA būs ievērojams vismaz viena iemesla dēļ. Varbūt PSA pievērsīs uzmanību, jo tā komēdija, šoku vērtība, emocionalitāte vai auditorijas nozīme. Izmantojiet dažādas rakstzīmju pozīcijas un izteicienus, lai parādītu emociju virkni. Izmantojiet uzkrītošus attēlus jūsu izklājlapas šūnās no Storyboard That bibliotēka un Photos For Class un mēģiniet neatstāt daudz tukšas baltas vietas. Izmantojiet dialoga burbuļus vai citus tekstlodziņus, lai izskaidrotu savu ziņojumu. Ļoti atšķirīga, bet efektīva stratēģija ir ierobežot tekstu ar vienu vārdu vai saukli vai pilnībā atstāt tekstu.
Izveidot Sabiedrisko Pakalpojumu Paziņojumu  

3. Iegūstiet savus faktus

Pētīt tēmu pēc nepieciešamības. Ja jums ir nepareiza informācija, jūsu ziņa ātri zaudēs uzticību. Pārliecinieties, vai faktiskā informācija, kuru jūs iesniedzat, piemēram, statistikas piemēri, ir pareiza un atbilstoša. Izmantojiet grafiskas valodas, attēlu un joku kombināciju, lai pierādītu punktu, taču pārliecinieties, vai neesat pārliecināts par nepatiesām lietām. Izvēlieties piemērotas ainas, rakstzīmes un vienumus, kas uzlabo jūsu ziņojumu.
Izveidot Montāžas Skala 

(Tas sāks 2 nedēļu bezmaksas izmēģinājuma versiju - kredītkartes nav nepieciešamas)4. Esi vienkāršs

Jūsu sabiedrisko pakalpojumu paziņojumam jābūt skaidram un kodolam. Iegūstiet savu punktu bez piedzīvojumiem. Ja izvēlēsieties radīt vairāk domājošu ziņu, jūs joprojām vēlaties, lai jūsu auditorija saprastu pēc apsvēršanas brīža, nevis pavadītu laiku, kas ir pārsteidzošs par augstāku nozīmi.


PSA - Bullying
PSA - Bullying

Piemērs


Izveidot Sabiedrisko Pakalpojumu Paziņojumu  

Kā es varu izmantot PSA klasē?Izveidot Sabiedrisko Pakalpojumu Paziņojumu  

Piemērs RubrikaPapildu jautājumi par diskusiju

Parādīt vai iesniegt sabiedriska pakalpojuma paziņojumu izklājlapu. Apspriediet dažādu elementu efektivitāti. Izmantojiet dažus no šiem jautājumiem, lai virzītu diskusiju.


  1. Kādu vēstuli vajadzētu noņemt? Vai ziņa ir sniegta tieši vai netieši?

  2. Kas ir paredzētā auditorija? Kur jūs publicētu vai iesniegtu šo sabiedrisko pakalpojumu paziņojumu?

  3. Vai tu tici tam? Vai jūs saprotat, kāpēc jums vajadzētu [sekot ziņai]?

  4. Vai jums ir emocionāla reakcija vai personisks savienojums? Kas PSA liek jums justies šādā veidā?

  5. Vai esat pārliecināts par šo PSA? Kādi ir iemesli vai pierādījumi, ja tādi ir, kas sniegti izklājlapā?

  6. Ko tas padarītu par spēcīgāku PSA?

  7. Kā citādi jūs varētu iesniegt to pašu ziņojumu citādi? (ti, izmantojiet komēdiju, nevis emocionālo saikni) Kura pieeja ir efektīvāka?
Izveidot Montāžas Skala 

(Tas sāks 2 nedēļu bezmaksas izmēģinājuma versiju - kredītkartes nav nepieciešamas)
Palīdzēt Share Storyboard That!

Meklējat Vairāk?

Pārbaudiet pārējo mūsu Skolotājs ceļvežu un stundu plāniem!


Skatīt visus skolotāju resursus


Mūsu Plakāti par ZazzleMūsu Nodarbības uz Skolotājiem Skolotāju AtalgošanaiClever Logotips Google Klases Klases Logotips Student Privacy Pledge signatory
https://sbt-test.azurewebsites.net/lv/articles/e/sabiedrisko-pakalpojumu-paziņojumi
© 2020 - Clever Prototypes, LLC - Visas tiesības aizsargātas.
Start My Bezmaksas Izmēģinājuma
Izpētiet Mūsu Rakstus un Piemēri

Biznesa resursi

Visi biznesa rakstiBiznesa veidnes

Filmu resursi

Filmu resursiVideo mārketings

Ilustrēti ceļveži

BiznessIzglītība
Pamēģiniet Citas Websites!

Photos for Class - Meklēt School-Safe, Creative Commons fotogrāfijas! (Tā pat Citē Jums!)
Quick Rubric - Viegli Marka un Share Great Looking rubrikām!
Dod citu valodu?

•   (English) Public Service Announcements   •   (Español) Anuncios de Servicio Público   •   (Français) Annonces de Service Public   •   (Deutsch) Ankündigungen im Öffentlichen Dienst   •   (Italiana) Annunci di Servizio Pubblico   •   (Nederlands) Aankondigingen van Openbare Diensten   •   (Português) Anúncios de Serviço Público   •   (עברית) הודעות לשירות הציבור   •   (العَرَبِيَّة) إعلانات الخدمة العامة   •   (हिन्दी) लोक सेवा घोषणाएँ   •   (ру́сский язы́к) Объявления о Государственной Службе   •   (Dansk) Offentlige Service Meddelelser   •   (Svenska) Public Service Announcements   •   (Suomi) Julkisen Palvelun Ilmoitukset   •   (Norsk) Offentlige Tjenestemeldinger   •   (Türkçe) Kamu Hizmeti Duyuruları   •   (Polski) Ogłoszenia o Usługach Publicznych   •   (Româna) Anunțuri Privind Serviciul Public   •   (Ceština) Oznámení o Veřejné Službě   •   (Slovenský) Oznámenia o Verejných Službách   •   (Magyar) Közszolgálati Közlemények   •   (Hrvatski) Najava Javnih Usluga   •   (български) Публични Съобщения   •   (Lietuvos) Viešųjų Paslaugų Pranešimai   •   (Slovenščina) Javne Objave   •   (Latvijas) Publisko Pakalpojumu Paziņojumi   •   (eesti) Avalike Teenuste Teated