https://sbt-test.azurewebsites.net/sl/articles/b/potrditi-poslovno-idejo

Kako potrditi vašo poslovno idejo

Ilustrirani Vodnik za Razvoj Izdelkov

Aaron Sherman


Potrjevanje vaših idej in predpostavk
Ustvari Storyboard 

(To bo začelo 2 teden brezplačnega preizkusa - nobena kreditna kartica ni potrebna)


To je peti del serije Illustrated Guide to Product Development.V tej seriji smo idejo izdelka razširili v poslovni koncept, začetek Go-to-Market načrta in razvite osebe, ki ustrezajo vsem tem delom. Vedno smo tudi opozorili, da največje tveganje, ki ga ima družba, nov izdelek ali storitev, naredi nekaj, kar nihče ne želi.

V tem članku bomo razkrili nekaj predpostavk, ki smo jih naredili, kako vplivajo na naše delo in kako jih lahko preizkusimo. Mnogi vidiki našega poslovnega načrta zahtevajo, da je prejšnja predpostavka resnična, vendar če je nenadna prejšnja predpostavka napačna, je mogoče in bi morali preskočiti velike dele prihodnjega dela.

Za to, samo začnite, boste morda želeli pregledati "Elevator Pitch", kot smo razpravljali o naši rešitvi za socialne lokalne Mobile Food Alerts, affectionately imenovano SoLoMoFoo.


Pojdiva nazaj na nekaj ključnih prizorov iz naše zgodbe o SoLoMoFoo. V tej scenariji vidimo Baking Bridget, ki veselo prinaša kruhke za delo, opozarja njene sodelavce in Hangry Henry uživa v prigrizku. Da bi bil še jasnejši, sem pripovedovalnico s predpostavkami.

Po naključju je velikost predpostavk pravilna, vendar je značilno, da se vsaka celica v pripovedi opira na prejšnjo predpostavko.


Potrdite Svoje Poslovne Predpostavke  

Preverjanje našega prvega predsodka

Ljudje bodo pripravili hrano in jih želeli brezplačno dati na delovnem mestu.

Kako lahko testiramo, ali so Baking Bridgets in Bobs pravi?

Da bi bil SoLoMoFoo uporaben, mora zagotoviti, da so vsa opozorila upravičena do pogostih opozoril o brezplačni hrani in dovolj brezplačne hrane, pri čemer si uporabniki ostanejo prigrizek, če ga želijo, in ne eden od sto ljudi, ki se prikažejo za keks ostanki. Vključimo našo ekipo analitikov, lahko določimo optimalno razmerje frekvence: hrana: uporabniki: srečo.

Zdaj, ko imamo lepo zapleteno formulo za vrnitev pečenih piškotov, lahko pošljemo raziskavo 100 povprečnim pisarnim delavcem in jih vprašamo:


S temi podatki in formulo lahko občutimo, če obstaja resnično dovolj Baking Bridgets in Bobs.


Kaj, če raziskava daje podatke, ki jih ne maramo?

Najboljši scenarij je, da vaš hiter test pravi, da ste 100% pravilni. To je redko in nenavadno pri prvem poskusu, zato boste morda želeli dvakrat preveriti!

Po drugi strani pa bi morali biti navdušeni, če raziskava pravi, da so vaše predpostavke napačne! Na tej točki smo vložili čas, da ustvarimo snemalno knjigo, razmišljamo o naši snemalni knjigi, pogovarjamo o svoji snemalni knjigi in času, ki ga želite narediti in poslati raziskavo. Če ugotovimo, da naša ideja ne deluje, imamo še vedno časa za spremembo naše ideje, preden zmanjka časa in denarja!


Pomislite, kako drago bi bilo, če bi zgradili celotno platformo, samo ugotovite, da ponudba ne deluje!


Po nekaj globokih vdihov, da bi se zbrali, je zdaj čas, da začnemo razmišljati o drugem scenariju, v katerem bi izdelek še lahko deloval. V naši pisarni smo opazili, da se lahko Baking Bridget enkrat dvakrat na teden pojavi dvakrat na teden, pri tem pa se kosilo sestaja z kosilom, pri čemer kosilo Larry vedno naroči nekaj dodatnih obrokov, ki pokrivajo prehranske preference in omejitve. Resnica je povedana, morda bom na svoji tipkovnici prelil nekaj ostankov, ko pišem to ...


Skupaj

Ta scenarij prikazuje prve tri navedene domneve, empirični test za potrditev ali zavrnitev hipoteze in morebitno spremembo naše snemalne knjige, če jo je treba ponoviti.


Potrdite Svoje Poslovne Predpostavke  

V vseh naših zgodbah smo namerno zaplavali naše primere z veliko nejasnimi hipotezami, saj verjamemo v naše poslovanje in v vaši nenehno sklepamo velike trditve in predpostavke, ki jih bomo morali testirati in ponoviti.


Druge velike predpostavke, ki smo jih naredili

 1. Obstaja tudi želja po tem izdelku, da v kuhinji pustite brezplačno hrano, ki se zdi, da deluje dovolj dobro ...

 2. HR bi bil ciljni kupec, ki bi dejansko plačal za to

 3. IT bi bil pripravljen z varnostnimi zadržki, da bi dejansko uporabil aplikacijo in nato imel čas za to

 4. Uprava želi, da zaposleni porabijo več časa, ko jedo kekse in manj časa, zaradi česar poroča TPS

 5. Katere druge velike predpostavke ste videli tukaj?


Kopanje globlje z minimalnimi viri

Prepoznavanje, preizkušanje in ponovitev predpostavk o izdelkih je eden najpomembnejših delov razvoja izdelka. Zelo malo poslovnih idej ali predpostavk je pravilnih in samo metodično testiranje, učenje in izboljšanje boste lahko ustvarili izdelke iz svetovnega razreda.

Moja absolutna najljubša knjiga o tej temi je Lean Startup Eric Ries, ki sem ga redno prebrala. Uveljavil je ta koncept izjemno tesnih povratnih informacij in testnih zank ter jih seznanil z rešitvijo izdelave najmanjšega možnega izdelka (MVP). MVP je najcenejša najpreprostejša možna rešitev / prototip, da vidite, kako se resnični odjemalci odzovejo na vaše ideje, in omogoča učinkovito učenje z delom stroškov.

Po letih svojih lastnih izkušenj z razvojem izdelkov sem našel filozofije MVP-jev in Agile Development, ki sem jih ponovil, kar sem videl znova in znova, vendar nisem imel terminologije ali 10.000-stopinjskega stališča za razlago. Ko sem, Aaron Sherman, ustvaril Storyboard That, moj cilj od prvega dne je bil, da razvijalcem izdelkov omogočim

 1. Lahko sedite in izrazite svoje ideje o izdelkih na bolj naraven način pripovedovanja zgodbe

 2. Poenostavite si izmenjavo idej (pomislite, kako preprosti in jasni so bili primeri)

 3. Dobite resnične povratne informacije zainteresiranih strani in potencialnih strank

  • To je MVP.


S tem v zvezi z vsemi vajami, ki smo jih opravili, zdaj imamo orodja in znanje, da razmišljamo kot kupec, ustvarjamo preproste prototipe in dobimo povratne informacije, da se prepričamo, da niste del 90% zagonov, ki ne uspejo, 42% od graditi izdelek, ki ga nihče ni hotel ( Forbes ).


Potrdite Svoje Poslovne Predpostavke  

Zdaj si ti na vrsti!

Zdaj, ko ste ustvarili velik portfelj zgodbe, zemljevide za potovanje strank, osebe in vsa vaša druga sredstva, si vzemite nekaj časa, da poiščete svoje velike predpostavke. Razmislite, kaj bi morali dokazati, ali so vaše predpostavke resnične in kaj lahko storite, da jih preizkusite.

Ko začnete sestavljati seznam, uporabite spodnjo predlogo, da dokumentirate svoje ugotovitve in nato pojdite na zabaven proces dokazovanja in izpodbijanja vaših hipotez. Močno vas spodbujam, da vzamete vsaj eno uro in napišete svoje misli; sčasoma je veliko lažje preveriti, ali ste resnično učili in preprečili revizionistične predpostavke!


Potrdite Svoje Poslovne Predpostavke  

Storyboard That je ilustrirani vodnik za razvoj izdelkov


 1. "Elevator Pitch"

 2. Izbira Pojdi na-tržno strategijo desno

 3. Person za razvoj izdelkov

 4. Stranka Mapping Potovanje

 5. Potrjevanje svoje poslovne predpostavke


O Aaron Sherman

Aaron Sherman ( @AaronBenSherman ) je predsednik uprave in Stvarnik Storyboard That (www.storyboardthat.com) -, vodilno svetovno nagrajene v digitalni tehnologiji pripovedovanja. Aaron ustanovljena Storyboard That leta 2012 po 10 letih delovne polno lestvice razvoj izdelkov vlog (razvijalec, vodja projekta, izdelka lastnika, in dolgoročno stratega) na treh celinah (v Severni Ameriki, Evropi in Avstraliji), da se bistveno izboljša, kako so izdelki interno prototip in razpravljali.

Aaron je govoril kot gostujoči predavatelj na MBA študentov na severovzhodu in z Generalne skupščine vodilnih delavnice za razvoj izdelkov.


Nadaljnje branje za razvoj izdelkov


Potrdite Svoje Poslovne Predpostavke  


Cenitev

Samo na mesec na uporabnika!

/mesec

enkrat letno

Oglejte si Stran s Popolno Ceno

Pomoč Share Storyboard That!

Iščete Več?

Oglejte si ostalo od naših poslovnih členov in vire!

Vsi poslovni viri | Viri poslovne strategije | Tržni viri | Viri grafičnega oblikovanja | Viri za razvoj izdelkov | Usposabljanje in kadrovski viri | Filmski viri | Viri za trženje videa


Posebne izdaje


PoslovniRazvoj izdelkovOsebnostiZemljevidi potovanj strankŽične mrežeInfografikaVideo marketingFilmStripi

Začetek Moj Brezplačni Preskus
Začetek Moj Brezplačni Preskus
https://sbt-test.azurewebsites.net/sl/articles/b/potrditi-poslovno-idejo
© 2020 - Clever Prototypes, LLC - Vse pravice pridržane.
Raziščite Naše Članke in Primeri

Preizkusite Naše Druge Spletne Strani!

Photos for Class - Iskanje šole-Safe, Creative Commons fotografijah! (To je tudi CITES za vas!)
Quick Rubric - enostavno in Delež privlačne Rubrike!
Raje drug jezik?

•   (English) Part 5: Validating Your Business Assumptions   •   (Español) Parte 5: Validar las Suposiciones de su Negocio   •   (Français) Partie 5: Validation des Hypothèses de Votre Entreprise   •   (Deutsch) Teil 5: Validierung Ihres Unternehmens Annahmen   •   (Italiana) Parte 5: Convalida Ipotesi di Business   •   (Nederlands) Deel 5: het Valideren van uw Bedrijf Veronderstellingen   •   (Português) Parte 5: Validando Suposições de Negócios   •   (עברית) חלק 5: רשומים הנחות העסק שלך   •   (العَرَبِيَّة) الجزء 5: التحقق من صحة الافتراضات عملك   •   (हिन्दी) भाग 5: आपके व्यावसायिक मान्यताओं को प्रमाणित करना   •   (ру́сский язы́к) Часть 5. Проверка Допустимости Вашего Бизнеса   •   (Dansk) Del 5: Validering Your Business Forudsætninger   •   (Svenska) Del 5: Validera Ditt Företag Antaganden   •   (Suomi) Osa 5: Tarkistetaan Business Oletukset   •   (Norsk) Del 5: Validere Virksomhetens Forutsetninger   •   (Türkçe) Bölüm 5: İş Varsayımlarının Doğrulanması   •   (Polski) Część 5: Sprawdzanie Poprawności Twoich Założeń Biznesowych   •   (Româna) Partea 5: Validating Ipoteze Dvs. de Afaceri   •   (Ceština) Část 5: Ověření Pracovního Předpoklady   •   (Slovenský) Časť 5: Overovanie Vašich Obchodných Predpokladov   •   (Magyar) 5. Rész: Ellenőrzés Your Business Feltételezések   •   (Hrvatski) Dio 5: Provjera Valjanosti Vaših Poslovnih Pretpostavki   •   (български) Част 5: Утвърждаване на Вашите Бизнес Предположения   •   (Lietuvos) 5 Dalis: Validating Jūsų Verslo Prielaidos   •   (Slovenščina) 5. Del: Vrednotenje Vaše Poslovne Predpostavke   •   (Latvijas) 5. Daļa: Validācija Your Business Pieņēmumi   •   (eesti) Osa 5: Valideerimine Your Business Eeldused