https://sbt-test.azurewebsites.net/sl/articles/e/t-chart-primerjave

Primerjajo s T diagrami

Z Natasha Lupiani

Išči Pogosto Core usklajena z viri in več kot je v naši osnovni šoli kategoriji in drugih posebno izobraževanje členov!

Primerjaj in kontrast

Primerjava in kontrastne elemente našim študentom omogočajo analitično razmišljanje. Ugotoviti morajo, kako so predmeti enaki (primerjajo) in kako so drugačni (kontrast). Sposobnost razmišljanja se usklajuje tudi s temeljnim konceptom skupnega jedra, ki zagotavlja, da se naši učenci učijo po procesu in ne le pamtijo. Mnogi od nas poznajo model Venn Diagram za primerjavo in kontrast. Storyboard That je vzel ta model in prilagodil koncept primerjave in kontrasta, da bi delal s pripovedovanjem s pomočjo T-Chart (T Chart).Ustvarite T-grafikon  

Kontrastne razlike

V treh stolpcih grafičnega organizatorja T-Chart sta dve postavki v prvi in ​​zadnji celici. V teh celicah je samo eden od elementov opisan hkrati. Na primer, če bo jabolka imela kontrastne jabolke in pomaranče, bo imela eno celico, oranžna pa bo imela tudi eno celico. V vsaki od njihovih celic bodo tam zabeležene le podrobnosti, ki se nanašajo na to posebno sadje.

Primerjava podobnosti

Ko so opisane edinstvene lastnosti jabolk in pomaranč, uporabnik opisuje lastnosti ali lastnosti, ki jih imajo skupne postavke. Primerjava omogoča študentom povezavo z dvema predmetoma, ljudmi ali idejami, ki jih morda prej niso upoštevali.Ustvarite T-grafikon  

Čeprav zgornji opis pojasnjuje, da najprej izpolnijo edinstvene lastnosti predmetov, to ni obvezno. Mnogim učencem se zdi lažje dokončati primerjalni vidik ali jih celo dokončati skupaj, saj razmišljajo o različnih lastnostih.

Dejstvo in mnenje

V izobraževanju preživljamo veliko časa, da poučujemo naše učence, kako kritično razmišljati in razumeti, kaj se učijo. Viri, ki jih uporabljamo v učilnicah, so polni dejstev. Pogosto so med dejstvi tudi mnenja, zato je pomembno, da se učenci razlikujejo med obema. Dejstvo ali mnenje se lahko uporabi pri učenju katerega koli predmeta, ki študentom pomaga, da se naučijo razlikovati med svojimi viri. Prav tako bi bilo koristno orodje pri poučevanju učencev o prepričljivih esejih. Pogosto so polni tako dejstev kot mnenj in jih je včasih težko prepoznati med obema.Ustvarite T-grafikon  

Prednosti in slabosti

Obstaja toliko odločitev, s katerimi se danes soočamo z otroki in mladino, da je pomembno, da jih izobražujemo, da jim pomagamo pri pripravi pravilnih. Tabela " prednosti in slabosti" je odličen način za prikaz miselnega procesa, ki vodi k izobraženi izbiri. Postavitev T-Chart je kot nalašč za ustvarjanje take postavitve. Dvo celični diagram samodejno ustvari delitev. Prednost in slabost je odlična za vse učence, vendar je lahko še posebej dobra za učence, ki se borijo za sprejemanje ustreznih in varnih odločitev.Ustvarite T-grafikon  

Naredi svoje

Ta predloga je samo to, predlogo. Vseeno lahko to organizirate, kar dela za vas in vaše študente. Predloga primerjave in kontrasta je ustvarjena z uporabo našega T-Chart Layout-a. Preberite več o tem grafičnem organizatorju v našem članku T-Chart.

Če želite ustvariti lastno T-Chart, sledite tem preprostim korakom:
  1. Odpri ustvarjalnik zgodb
  2. Kliknite na "Postavitev Storyboard"
  3. Izberite "T-Chart"
  4. Privzeto je 3 celice, kot nalašč za primerjavo in kontrastanje!


Ustvari Storyboard 

(To bo začelo 2 teden brezplačnega preizkusa - nobena kreditna kartica ni potrebna)


Primerjalni in kontrastni format ima nekaj za vsakogar. Prepričani smo, da boste uživali v učilnici.
Slika Pripisov


Pomoč Share Storyboard That!

Iščete Več?

Oglejte si ostalo naših učiteljev vodnikov in učnih načrtov!


Ogled vseh virov za učitelje


Naši Plakati na ZazzleNaši Spoznanja na Učitelje Pay UčiteljeClever Logotip Logotip Google Učilnice Student Privacy Pledge signatory
https://sbt-test.azurewebsites.net/sl/articles/e/t-chart-primerjave
© 2020 - Clever Prototypes, LLC - Vse pravice pridržane.
Začetek Moj Brezplačni Preskus
Raziščite Naše Članke in Primeri

Preizkusite Naše Druge Spletne Strani!

Photos for Class - Iskanje šole-Safe, Creative Commons fotografijah! (To je tudi CITES za vas!)
Quick Rubric - enostavno in Delež privlačne Rubrike!
Raje drug jezik?

•   (English) Compare and Contrast with T-Charts   •   (Español) Comparación y contraste con el gráfico T   •   (Français) Comparaison et contraste avec le graphique T   •   (Deutsch) Vergleich und Kontrast mit dem T-Chart   •   (Italiana) Comparare e confrontare con il T-Grafico   •   (Nederlands) Vergelijken en contrasteren met de T-Chart   •   (Português) Comparando e contrastando com o T-Chart   •   (עברית) השוואה והנגדה עם-אילן T   •   (العَرَبِيَّة) مقارنة والمتناقضة مع T-الرسم البياني   •   (हिन्दी) तुलना और टी-चार्ट के साथ विषम   •   (ру́сский язы́к) Сравнение и Контрастные с T-Chart   •   (Dansk) Sammenligne og kontrast med T-figur   •   (Svenska) Jämföra och kontrast med T-Chart   •   (Suomi) Vertaa ja kontrasti T-Chart   •   (Norsk) Sammenlign og kontrast med T-Chart   •   (Türkçe) Karşılaştırmak ve T-Grafiği ile Kontrast   •   (Polski) Porównanie i kontrast z T-Chart   •   (Româna) Comparați și contrast cu T-Chart   •   (Ceština) Porovnávat s T-Chart   •   (Slovenský) Porovnajte a kontrast s T-Chart   •   (Magyar) Összehasonlítani és szembeállítani a T-Chart   •   (Hrvatski) Usporedba i kontrast s T-grafikom   •   (български) Сравнете и контрастирайте с T-диаграмата   •   (Lietuvos) Palyginti ir sugretinti su T-Chart   •   (Slovenščina) Primerjajo s T-Chart   •   (Latvijas) Salīdzināt un pretstatīt ar T-Chart   •   (eesti) Võrdle ja kontrasti T-Chart