https://sbt-test.azurewebsites.net/sl/blog/e/5-ela-dejavnosti

5 Ways Učitelji lahko uporabite Storyboard That 's 16x9 Postavitev za ELA

Emily Swartz

Poiščite to in druge velike vire učiteljev v našem šolstvu Blog!

Ni skrivnost, da so zgoščenke zelo uporabno orodje za vizualno komunikacijo. Toda to, kar morda ne veste, je, koliko je več uporabnih zgodbo, ko se velikost celice poveča na 16x9. Medtem ko je 16x9 že več let kot industrijski standard v filmu, menimo, da je to tudi odlična postavitev za učitelje!

Preberite na 5 načinov, kako učitelji lahko uporabljajo našo 16x9 postavitev v enotah ELA!

(In ko ste pri tem, izvedite več o našem 2-tedenskem brezplačnem poskusu.)


Plotni diagrami


Ustvari Storyboard 

(To bo začelo 2 teden brezplačnega preizkusa - nobena kreditna kartica ni potrebna)Vaši študenti lahko ustvarijo svoje povzetke tako, da izpolnijo grafični diagram! Vsaka celica je lahko vsak korak v Narativni luči, ali pa bi lahko bila vsaka celica v igri, stanza v pesmi ali poglavje v romanu! Uporaba postavitve 16x9 je popolna, saj učencu omogoča, da na splošno vključi več znakov, dialoga in podrobnosti.


Pridobite druge ideje o ustvarjanju diagramov.


Literarna analiza konfliktov


Ustvari Storyboard 

(To bo začelo 2 teden brezplačnega preizkusa - nobena kreditna kartica ni potrebna)Ključni vidik mnogih literarnih del je ideja konflikta. Naša postavitev 16x9 omogoča učencem tako, da vizualizirajo vsako vrsto literarnega konflikta v zgodbi. Uporaba večjih opisnih polj je kot nalašč za dodajanje ton podrobnosti in učencem pomaga pri branju spretnosti razumevanja in pisanja. Win-win!


Poiščite več informacij o literarnih konfliktih.


Karakterne karte


Ustvari Storyboard 

(To bo začelo 2 teden brezplačnega preizkusa - nobena kreditna kartica ni potrebna)Zgodba bi bila nič, če ne bi bilo značilnosti. Ustvarjanje zemljevida znakov omogoča študentu, da med branjem spremlja določene podrobnosti o vsakem znaku.

Naša postavitev 16x9 omogoča veliko prostora za pisanje podrobnosti o vsakem znaku. To snemalno knjigo lahko ustvarite digitalno ali natisnete, da ustvarite delovni list, ki ga lahko študent napiše s peresom ali svinčnikom.


Pro-Nasvet: Sivo / bele obložene škatle lahko najdete pod 16x9 Scenes> Patterns (v ustvarjalniku snemalne knjige se zdi modro / belo, vendar sem spremenil barve!).


Osebna povezava z besedilom


Ustvari Storyboard 

(To bo začelo 2 teden brezplačnega preizkusa - nobena kreditna kartica ni potrebna)Za mnoge študente je povezovanje s sporočili v literaturi lahko težavno, če ne celo nemogoče. Z uporabo 16x9 snemalne knjižice učencem naročite, da ustvarijo sceno ali veliko prizorov, ki kažejo, kako se lahko povežejo s posebno temo ali celotno zgodbo kot celoto. Tu je pomembna postavitev 16x9, saj omogoča več prostora, da vključi čim več podrobnosti.

V tem primeru je študent izbral poseben odlomek iz The Fault in Our Stars in podaril načine, s katerimi se povezujejo.

Preizkusite to dejavnost s svojimi učenci in ugotovite, koliko lahko vključujejo to večjo postavitev!

Trenutni dogodki / zgodovinske reference


Ustvari Storyboard 

(To bo začelo 2 teden brezplačnega preizkusa - nobena kreditna kartica ni potrebna)Odličen način za širjenje znanja študentov o pomembnih temah in dogodkih ELA je raziskovanje zgodovinskih dogodkov, ključnih rojstev / smrti in drugih dogodkov, ki so se zgodili vsak dan!

S postavitvijo 16x9 prosite študente, naj raziščejo, kaj se je zgodilo v zgodovini na izbranem dnevu, nato pa ustvarite snemalno knjigo o tem! Tu smo ugotovili, da je bil 30. junija 1936 objavljen Gone with the Wind . Nato smo ugotovili, da je Gone with the Wind pravzaprav prvi film, ki je popolnoma prepleten, preden se je začela filmska produkcija! Kako kul je to ?!
Ustvari Storyboard 

(To bo začelo 2 teden brezplačnega preizkusa - nobena kreditna kartica ni potrebna)Ustvari Storyboard 

(To bo začelo 2 teden brezplačnega preizkusa - nobena kreditna kartica ni potrebna)Slika Pripisov


CenitevPomoč Share Storyboard That!

Preberite več o našem blogu

Iščete Več?

Oglejte si ostalo naših učiteljev vodnikov in učnih načrtov!


Ogled vseh virov za učitelje


Naši Plakati na ZazzleNaši Spoznanja na Učitelje Pay UčiteljeClever Logotip Logotip Google Učilnice Student Privacy Pledge signatory
Začetek Moj Brezplačni Preskus
https://sbt-test.azurewebsites.net/sl/blog/e/5-ela-dejavnosti
© 2020 - Clever Prototypes, LLC - Vse pravice pridržane.
Raziščite Naše Članke in Primeri

Preizkusite Naše Druge Spletne Strani!

Photos for Class - Iskanje šole-Safe, Creative Commons fotografijah! (To je tudi CITES za vas!)
Quick Rubric - enostavno in Delež privlačne Rubrike!
Raje drug jezik?

•   (English) 5 Ways Teachers Can Use Storyboard That's 16x9 Layout for ELA   •   (Español) 5 maneras los profesores pueden utilizar Disposición 16x9 para ELA   •   (Français) 5 Activités ELA pour Storyboards 16x9   •   (Deutsch) 5 Möglichkeiten, Lehrer können Storyboard That 16x9 Layout für ELA ist   •   (Italiana) 5 modi che gli insegnanti possono utilizzare Storyboard That è il layout 16x9 per ELA   •   (Nederlands) 5 manieren kunnen docenten gebruik maken van Storyboard That is 16x9 Layout voor ELA   •   (Português) 5 maneiras que os professores podem usar o Storyboard That é o layout 16x9 para ELA   •   (עברית) 5 מורים יכולים להשתמש ב - Storyboard That 16x9 פריסה עבור   •   (العَرَبِيَّة) 5 طرق يمكن للمعلمين استخدام Storyboard That 'ق 16x9 تخطيط ل إلا   •   (हिन्दी) 5 तरीके शिक्षक Storyboard That उपयोग कर सकते हैं Storyboard That ईएलए के लिए 16x9 लेआउट है   •   (ру́сский язы́к) 5 способов учителей могут использовать Storyboard That 16x9 макет для ELA   •   (Dansk) 5 måder lærere kan bruge Storyboard That er 16x9 layout for ELA   •   (Svenska) 5 sätt lärare kan använda Storyboard That är 16x9 layout för ELA   •   (Suomi) 5 tapaa Opettajat voivat käyttää Storyboard That on 16x9 Layout for ELA   •   (Norsk) 5 måter lærere kan bruke Storyboard That er 16x9 layout for ELA   •   (Türkçe) Öğretmenler ELA için 16x9 Düzeni olan Storyboard That Kullanabilir 5 Yolları   •   (Polski) 5 sposobów, w jaki nauczyciele mogą używać Storyboard That to układ 16x9 dla ELA   •   (Româna) 5 moduri în care profesorii pot folosi Storyboard That e 16x9 Layout pentru ELA   •   (Ceština) 5 způsobů, jak mohou učitelé používat Storyboard That o rozměrech 16x9 pro ELA   •   (Slovenský) 5 spôsobov, ako môžu učitelia používať Storyboard That rozvrhnutie 16x9 pre ELA   •   (Magyar) 5 Ways A tanárok használhatják a Storyboard That 16x9 elrendezés az ELA számára   •   (Hrvatski) 5 Načini Učitelji mogu koristiti Storyboard That je 16x9 Layout za ELA   •   (български) 5 начина, по които учителите могат да използват Storyboard That е 16x9 оформление за ELA   •   (Lietuvos) 5 būdai, kuriais mokytojai gali naudoti " Storyboard That " - tai 16x9 "ELA" išdėstymas   •   (Slovenščina) 5 načinov učiteljev lahko uporabite Storyboard That je 16x9 postavitev za ELA   •   (Latvijas) 5 veidi, kā skolotāji var izmantot Storyboard That 's 16x9 izkārtojuma ELA   •   (eesti) 5 viisi, kuidas õpetajad saavad kasutada Storyboard That on ELA 16x9 kujundus