https://sbt-test.azurewebsites.net/sl/blog/e/pisanje-pozivi-zgodba-zaganjalniki

Pisanje Prompts in Story Starters

Storyboard That Style

Anna Warfield

Poiščite to in druge velike vire učiteljev v našem šolstvu Blog!

Pisateljev blok. Vsi so bili tam. Še posebej študenti, ki ne želijo pisati.


Pisanje delavnice v šoli je lahko zelo težaven del študentskega dne. Nekateri otroci seveda postavljajo svoje misli na papir, vendar se mnogi borijo. Najtežji del je pogosto spuščanje idej. Prazne strani, bodisi list papirja ali dokument za obdelavo besedila, so lahko zelo zastrašujoče. Mnogi ljudje ne morejo mimo praznega belega prostora.


Ampak pomislite: človeški možgani so neverjetni.


Možgani lahko povezujejo dogodke, ljudi in koncepte z mešanico podob, zvokov, čustev, opisnih besed, okusov, vtisov in še več. Obdelava vseh teh informacij in nato sinteza le v besede je zahtevna. Pomagajte mladim piscem, da se izognejo tej praznini z vizualnim začetnikom zgodbe.


Začetnik Zgodbe o Določitvi

Začetniki zgodbe

Storyboard That je prišel gor z različnimi zgodbe predjedi, da bi ljudje razmišljati o pripovedi. Pripovedovanje zgodb je del vsakdanjega življenja in želimo si, da bi se več ljudi počutilo samozavestno, ko bi pripovedovale vse svoje zgodbe. Začetniki naše zgodbe so posamezne celice, sestavljene iz različnih prizorov, likov in predmetov. Mnogi od njih naj bi bili dvoumni, nenavadni ali kažejo na prihajajočo spremembo. Začetnik zgodbe je lahko le slika znaka v sceni, včasih pa je vpletenih veliko ukrepov.

Bistvo teh slik je, da si razmišljate , NE nujno, da boste morali napisati zgodbo o določeni podobi. Oseba, ki je ustvarila podobo, je morda mislila eno stvar, ko jo je izdelala, in oseba, ki se je odzvala na podobo, bi lahko imela popolnoma drugačno reakcijo. Pravzaprav lahko začetek zgodbe vodi do na videz nepovezane zgodbe, in to je A-OK.Ustvari Storyboard 

(To bo začelo 2 teden brezplačnega preizkusa - nobena kreditna kartica ni potrebna)
Tukaj je slika. Pišite o tem.Včasih je to vse, kar nekdo potrebuje. V večini primerov pa bodo pisci, ki se borijo, potrebovali dodatno pomoč pri začetku. Eden od načinov za razmišljanje je, da postavite vprašanja (hvala, Sokrat). Osredotočite se na vprašanja o različnih delih začetne zgodbe.


Dragon Story Starter

Identificirajte znake, če obstajajo. Dajte jim imena. Kako so znaki povezani? Ali vam fizične lastnosti, vključno s starostjo, oblačili, videzom in predstavo, kaj pomenijo?

Opredelite nastavitev, če obstaja. Kje je to? Kdaj je to? Kako so znaki / objekti prispeli tja? Zakaj so znaki / objekti tam? Kam grejo? Ali obstaja nekaj čudnega glede znakov ali predmetov v tem določenem okolju?

Opredelite ukrepe, če obstajajo. Kaj se dogaja? Kaj se je pravkar zgodilo? Kaj se bo zgodilo? Kaj bi se zgodilo (ali bi se lahko zgodilo, če bi vse ostalo enako ali nadaljevalo na isti poti?).

Opredelite razpoloženje ali čustveni občutek, če ga imate. Je nastavitev ali situacija srečna, prestrašljiva, žalostna, zmedena, neprijetno, smešna? Kaj je normalno v tej situaciji ali okolju? Kakšna čustva občutijo ljudje? Zakaj se tako počutijo? Kaj bi naredili naslednje, ker se tako počutijo? Kaj mislijo?

Opredelite predmete, če obstajajo. Kaj so te stvari? Ali spadajo tam? Kaj manjka? Za katere predmete? Kako se uporabljajo predmeti?


V procesu razmišljanja in odgovarjanja na ta vprašanja lahko nove ideje nastanejo od kjerkoli! Združevanje iz ene slike ali vprašanja lahko vaše pisatelje pripelje na neverjetno potovanje v več smereh. Naj bodo učenci kreativni in jih vodijo, ko jih potrebujejo! Ustvarite lastne začetnike, ki uporabljajo Storyboard That.


Slika je vredna tisoč besed? Dokaži!

Bodite prepričani, da si ogledate tudi nekaj naših realističnih in fantazijskih pričevanj!


Naredite Kocke Zgodbe!

Story kocke so odlične za pomoč študentom pri pripravi odličnih zgodb. Znake, rekvizite, vremenske razmere, prizore in še več lahko rolijo iz svojih rezultatov! Ustvarite svoje kocke zgodbe ali pa jih učenci ustvarijo, da jih delijo s svojimi sošolci za skupno pripovedovanje zgodb!


Zgodba o tej ideji

Naslednji korak, ki ga je treba narediti za pisatelja, ki se bori, je, najprej snemalna knjiga! Če je pisanje / tipkanje besed preveč izziv, pokažite, kaj se zgodi z naslednjimi slikami. Ustvarite pripoved v treh ali šestih celicah, da boste pripravili osnovno idejo, nato pa jo zamislite v besedilu!

Primer Začetnega Zgodbe
Primer Začetnega Zgodbe

Primer

Prilagodite to zgodbo

(To bo začelo 2 teden brezplačnega preizkusa - nobena kreditna kartica ni potrebna)Ustvarite Awesome Story Starters  Pomoč Share Storyboard That!

Preberite več o našem blogu

Učitelj Priljubljene

Dobili največ iz Storyboard That s temi veliko funkcij!

Učilnica Lastnosti

V času vašega 14-dnevni brezplačni preizkus, boste vi in ​​vaši učenci imajo popoln dostop do vseh funkcij v razredu.

 • Neomejeno Snemalne knjige z do 100 celic
 • Osebna Učitelj Nadzorna plošča
 • Podpora za Google Sign On

Photos for Class

Preprosto zdi, da je popoln foto zaradi integracije z Photos for Class .

 • Milijoni Creative Commons fotografij
 • Samodejno navedena kadar se uporablja
 • Naredi scenarije POP

Zmogljiv izvoz

Ko je vaša snemalna knjiga ustvarjena, jo lahko enostavno izvozite v snemalne celice z visoko ločljivostjo, PDF, diaprojekcijo in še veliko več!

 • Izvozi v predstavitve PowerPoint, Keynote ali Google Slides
 • Naložite v svoj blog, wiki, e-pošto ali družabne medije
 • Ustvarite plakate za učilnice in tiskanje po meri

predstavitev Ready

Hitro pa vsak storyboard v predstavitvi prejeti takojšnje povratne informacije!

 • Ena Kliknite živo Diapozitivi
 • Izvoz v PowerPoint (Keynote in Google Predstavitve združljiva)
 • Ustvari novo predstavitev prav tako enostavno po urejanja
Začnite Brezplačni Preizkus Učiteljev

Iščete Več?

Oglejte si ostalo naših učiteljev vodnikov in učnih načrtov!
Naši Plakati na ZazzleNaši Spoznanja na Učitelje Pay UčiteljeClever Logotip Logotip Google Učilnice Student Privacy Pledge signatory
https://sbt-test.azurewebsites.net/sl/blog/e/pisanje-pozivi-zgodba-zaganjalniki
© 2020 - Clever Prototypes, LLC - Vse pravice pridržane.
Začetek Moj Brezplačni Preskus
Raziščite Naše Članke in Primeri

Preizkusite Naše Druge Spletne Strani!

Photos for Class - Iskanje šole-Safe, Creative Commons fotografijah! (To je tudi CITES za vas!)
Quick Rubric - enostavno in Delež privlačne Rubrike!
Raje drug jezik?

•   (English) Story Starters and Writing Prompts   •   (Español) Instrucciones de Escritura y Arrancadores de Historias   •   (Français) Messages D'écriture et Début D'histoire   •   (Deutsch) Schreiben von Eingabeaufforderungen und Story Starters   •   (Italiana) La Scrittura e la Storia Prompt Starters   •   (Nederlands) Schrijven Vragen en Story Starters   •   (Português) Escrevendo Prompts e Story Starters   •   (עברית) מנחת הכתיבה ראשונה סיפור   •   (العَرَبِيَّة) الكتابة مطالبات وقصة البداية   •   (हिन्दी) संकेत और कहानी शुरू लेखन   •   (ру́сский язы́к) Написание Подсказок и Стартеров Историй   •   (Dansk) Skrivning Prompts og Story Startere   •   (Svenska) Skriva Frågar och Story Starters   •   (Suomi) Kirjoittaminen Kehotteet ja Story Aloituksia   •   (Norsk) Skrive Ledetekster og Story Starters   •   (Türkçe) Yazma İstemi ve Hikaye Başlama İşlemleri   •   (Polski) Pisanie Monitów i Rozstajaczy   •   (Româna) Scrierea și Prompts Story Demaroare   •   (Ceština) Psaní Výzvy a Příběh Spouštěče   •   (Slovenský) Písanie Výziev a Štartovateľov Príbehu   •   (Magyar) Írás Felszólítja és Történet Indítók   •   (Hrvatski) Pitanja i Priče za Pisanje   •   (български) Писане на Съобщения и Стартови Разкази   •   (Lietuvos) Rašymas Paragina Istoriją ir Starteriai   •   (Slovenščina) Pisanje Prompts in Story Starters   •   (Latvijas) Rakstīšana Uzvedinošus un Story Uzkodas   •   (eesti) Kirjutamine Küsimata ja Story Eelroad